Dobrodošli na stranice Knjižnice OŠ VRBANI !

Knjižnicu vodi Mirna Šprajc, prof., dipl.bibl.

Telefono Icon #316841 - Free Icons Library

01 3872 659 (6)

Mail Symbol PNG Images, Free Transparent Mail Symbol Download - KindPNG

knjiznica.vrbani@gmail.com

Katalog knjižnice

Želiš li pretražiti katalog naše školske knjižnice i pronaći knjigu, klikni na sliku ispod :

Autor: Lea Ledinski, 14. 11. 2019.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige već se više od 20 godina provodi Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba - Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice. Ovim se putem nastoji potaknuti čitanje kod učenika od 4. do 8. razreda. Svake godine ogranizatori Kviza odaberu temu i tri knjige čiji su autori dobitnici ili finalisti aktualnih hrvatskih i međunarodnih nagrada, a učenici na internetu rješavaju kviz s pitanjima iz sadržaja tih knjiga.

Ove je godine tema Mjeseca hrvatske knjige glazba a naslov U ritmu čitanja, pa tako ovogodišnji Kviz nosi naziv Ritam odrastanja. Kviz su rješavali učenici 7. i 8. razreda. U četvrtak 14.11. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici održana je završna svečanost i izvlačenje nagrada. Tokom prigodnog programa učenicima su se kratko obratile autorice ovogodišnjih naslova, Vlasta Golub, Ivana Guljašević Kuman i Jasminka Tihi-Stepanić. U glazbenom nas je dijelu skladbama iz filmova, popularne glazbe i klasika zabavljao kvintet Simply Brass.