Izborna nastava

IZBORNA NASTAVA

Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu.

Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.

Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

Iznimno roditelj djeteta osnovne škole u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća djeteta ili zbog drugih opravdanih razloga može podnijeti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta i tijekom nastavne godine.

U našoj školi učenici mogu odabrati izbornu nastavu iz sljedećih predmeta:

• Njemački jezik

• Vjeronauk

• Informatika

Nastava se izvodi sukladno Nastavnom planu i programu za osnovnu školu. Svaka skupina učenika pohađa nastavu stranog jezika 2 sata tjedno.

Izbornom nastavom iz informatike obuhvaćeni su učenici viših razreda. Nastava se realizira po 2 sata tjedno po skupini, također prema Nastavnom planu i programu za osnovnu školu.

Izborna nastava iz vjeronauka organizirana je za učenike 1. – 8. r. Nastava se realizira prema Programu katoličkog vjeronauka u osnovnoj školi.

Animacije

Učenici 8. razreda iz prethodnih generacija, izradili su GIF animacije. Crteže su izradili programom Bojanje, a animaciju napravili programom Easy Gif Animator. Pogledajte neke od njih:

Morski pas

Iznenađenje