Upisi u srednje škole - 2021./2022.

Upućujemo učenike i njihove roditelje da redovito prate novosti objavljene na naslovnoj stranici sustava za eUpis u srednje škole ( https://www.upisi.hr ) kao i na web stranicama srednjih škola koje učenici žele upisati.

24.5.2021. početak je prijave u sustav za upise. Na stranici www.upisi.hr učenici se prijavljuju korisničkim imenom i lozinkom (CARNet-HUSO) i unose točan broj mobitela na koji će dobiti PIN. Svaka daljnja prijava u sustav moguća je samo sa sva 3 podatka: korisničkim imenomlozinkom PIN-om.

Do 31.5.2021. učenici koji se žele natjecati za upis u razredne odjele za sportaše trebaju u sustavu odabrati sport kojim se bave, navesti ime kluba i mjesto u kojem se klub nalazi kako bi se mogao provesti daljnji postupak njihovog rangiranja koji će provesti nacionalni sportski savezi.
Učenici koji se u navedenom razdoblju ne prijave, neće biti na rang listama nacionalnih sportskih saveza te samim time gube priliku za prijavu obrazovnih programa koji se odnose na razredne odjele za sportaše, kako u ljetnom tako i u jesenskom upisnom roku.

Učenici koji imaju rješenje o primjerenom načinu obrazovanja i žele iskoristiti pravo upisa u preporučene programe HZZ-a u ljetnom upisnom roku, trebaju se javiti školskoj defektologinji, prof. Sandri Vicić (Gradski ured za obrazovanje dokumentaciju zaprima do 14.6.2021.).

Učenici koji imaju pravo na dodatni bod (zbog zdravstvenih teškoća, nepovoljnih ekonomskih, socijalnih i odgojnih čimbenika, nacionalni program za Rome), odgovarajuću potvrdu kojom ostvaruju to pravo moraju donijeti razredniku najkasnije do srijede 1.7.2021. prije podne.

Prijava obrazovnih programa počinje 25.6.2021.

Sažete upute na osnovu objavljenih dokumenata vezanih za upis u ljetnom i jesenskom upisnom roku 2021. godine (za upis u šk. god. 2021./2022.):

Aktivnosti učenika i roditelja

- Kalendar upisa: ljetni upisni rok, jesenski upisni rok

Dokumentacija potrebna za ostvarivanje dodatnih bodova

(dostavlja se razredniku najkasnije do 1.7.)

Elementi i kriteriji za upis

popis predmeta važnih za upis (iz dokumenta: Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole)

Zdravstveni zahtjevi i funkcionalne sposobnosti potrebni za obrazovne programe
  (iz dokumenta:
Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1.razred, lipanj 2015)

- bodovi potrebni za upis prošle šk. godine u zagrebačke srednje škole
  (napravljeno prema dokumentu preuzetom s
www.upisi.hr)

Službeni dokumenti vezani za upis u ljetnom i jesenskom upisnom roku 2021godine (za upis u šk. god. 2021./2022.):

- Brošura "Idemo u srednju" (redovni učeniciučenici s teškoćamaumjetnički programi i sportašiprimjeri bodovanja)

Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (s Popisom predmeta posebno važnih za upis)

Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole

popis deficitarnih zanimanja