Ukupno: 410906
Danas: 75
Djevojčice iz OŠ Vrbani druge na Županijskom krosu na Bundeku
Autor: Tea Puljko, 12. 11. 2021.

Na Bundeku se 20. listopada 2021. godine održalo prvenstvo Grada Zagreb u krosu. Bio je predivan sunčan dan pa je bilo ugodno za trčanje. Staza za trčanje prolazila je oko jezera pa su trkači imali predivan pogled.

Sveukupno je nastupila 51 muška ekipa sa 179 natjecatelja sedmih i osmih razreda, 48 ženskih ekipa sa 151 natjecateljicom sedmih i osmih razreda,te 35 muških ekipa sa 124 natjecatelja 4-6 razreda.

Naši učenici postigli su zapažene rezultate. Djevojčice 7.-8.razreda osvojile su 2. mjesto i osigurale Državno prvenstvo u Poreču. Ekipu OŠ Vrbani prezentirale su: Laura Matko, Ana Sikirić, Korina Matko, Iva Zubić,te Ida Lacković. Voditelj ekipe bio je profesor Branko Razum

U nastavku pročitajte više i pogledajte fotografije s događaja...

Važno je napomenuti da je pojedinačno učenica Laura Matko bila odlična druga u vrlo jakoj konkurenciji. Dječaci 4.-6.razreda postigli su isto vrlo zapažen rezultat 4.mjesto ,ali ovo je nekima bio prvi nastup za školu i prvi kros pa je trema učinila svoje. Ekipa je nastupila u sastavu: Karlo Matko, Marko Zubović, Karlo Pavičić te Petar Grubišić. Voditelj je kao i kod djevojčica prof. Branko Razum. Pojedinačno Karlo Matko bio je prebrz za svoju konkurenciju i bez većih poteškoća osvaja 1.mjesto. Nastupili su i učenici 7.-8.razreda bez zapaženijih rezultata, ali su dali sve od sebe. Ekipu čine: Mario Barinić, Mate Grubišić, Filip Jurjević, Roko Gaćina te Petar Ganić. Solidan nastup. Nakon natjecanja svi su se vratili do svojih škola ili otišli doma gradskim autobusom ili organiziranim prijevozom.